Odmowa wypłaty odszkodowania

Odmowy wypłaty odszkodowania są częścią taktyki biznesowej zakładów ubezpieczeń, obliczoną na „zmęczenie” poszkodowanego. W efekcie oczekuje się, by poszkodowany zrezygnował z dochodzenia wypłaty odszkodowania.

 

W ostatnich latach odmowa wypłaty odszkodowania zdarza się o wiele częściej niż w latach poprzednich. Zakłady ubezpieczeń dysponują precyzyjnymi danymi, jaki odsetek poszkodowanych, potraktowanych odmową wypłaty odszkodowania, składa pozwy do sądu.

Pomoc adwokata przy wypłacie odszkodowania

W swoim czasie tylko 1 osoba na 9 odmów wnosiła sprawę do sądu. Sięganie po odmowę wypłaty odszkodowania wynika więc z czystego rachunku ekonomicznego. Jeśli w sprawie o odszkodowanie od początku występuje pełnomocnik-adwokat, zakłady ubezpieczeń bardzo rzadko decydują się na odmowę wypłaty odszkodowania.

Wynika to z trzech powodów:

  • adwokat dokonuje rzetelnej oceny powodzenia wniosku o wypłatę odszkodowania,
  • zakład ubezpieczeń wie, że poszkodowany jest zdeterminowany w dochodzeniu wypłaty odszkodowania,
  • zakład ubezpieczeń wie, że poszkodowany od początku jest wsparty zawodowym pełnomocnikiem-adwokatem, który bez ociągania się wytoczy sprawę w sądzie, w razie odmowy wypłaty odszkodowania.

Zwlekanie przy wypłacie odszkodowania

W sprawach, które prowadziłem od początku, nie doświadczyłem odmowy wypłaty odszkodowania przez zakłady ubezpieczeń. Oczywiście doświadczałem przeciągania przez ubezpieczycieli procesu ustalania wysokości odszkodowania, lub oferowania zaniżonego odszkodowania – co także jest częścią taktyki biznesowej zakładów ubezpieczeń.

Zwlekanie z wypłatą odszkodowania także wynika wprost z czystego rachunku ekonomicznego (obracanie środkami na rynku kapitałowym przez ubezpieczyciela).

Wniesienie sprawy do sądu – odszkodowania

Jednak pozwanie do sądu zawsze przerywa chocholi taniec ubezpieczyciela. Tylko wniesienie sprawy do sądu przerywa zabawę ubezpieczyciela, obliczoną na zmęczenie poszkodowanego poprzez rzucanie mu pod nogi biurokratycznych kłód.

odmowa wypłaty odszkodowania
odmowa wypłaty odszkodowania

Przed sądem sprawy o odszkodowanie nie może prowadzić tzw. kancelaria odszkodowawcza chyba, że sama (jako pośrednik) wynajmie adwokata, ale wtedy koszty dochodzenia wypłaty odszkodowania wzrosną trzykrotnie.

Nie ma lepszej metody na opornego ubezpieczyciela, jak pozew do sądu wniesiony przez adwokata.

Klienci, którzy trafili do mnie po otrzymaniu odmowy wypłaty odszkodowania nie mogą zrozumieć, wyjść ze zdumienia, dlaczego zaraz po doręczeniu pozwu przez sąd, ubezpieczyciel natychmiast wypłacał wysokie kwoty odszkodowania i proponował zawarcie ugody.

Po zapłaceniu tych kwot, w toku procesu przez pozwany zakład ubezpieczeń, sąd zasądzał dalsze żądane pozwem sumy. Dodatkowo czywiście koszty zastępstwa procesowego przez adwokata.

Otrzymałeś odmowę wypłaty odszkodowania? Przyjdź do wybranego adwokata – specjalisty z zakresu odszkodowań.

Zapraszam do kontaktu.

Add Comment